Een metersgrote Maastrichtse vlaai, een rij tot om de hoek, en een vlaaiover die met chirurgische precisie stukken vlaai uitdeelt aan voorbijgangers: de opening van het nieuwe Townhouse Hotel Den Haag en het bijbehorende Jolie Café Manger was allesbehalve doorsnee. De eerste ‘vlaai-thru’ ter wereld opende gisteren feestelijk aan de Bleijenburg, en wie op tijd was, ging naar huis met een gratis punt Limburgse trots.
Hotelbaas Lucas Drewes, development director Ralph Meijs en meesterbakker Midas Senden sneden samen een vlaai aan die bijna een eigen postcode verdiende. Daarmee markeerden ze niet alleen de officiële opening van het hotel en café, maar ook de symbolische verhuizing van een flinke dosis Maastrichtse warmte naar het Haagse stadscentrum.
Limburgse roots, Haagse flair
Het Townhouse-concept, dat zijn oorsprong vindt in Maastricht, mikt op huiselijke gastvrijheid met een twist. Jolie Café Manger fungeert als een huiskamer voor zowel hotelgasten als buurtgenoten. Je stapt niet binnen in een lobby, maar in een woonruimte waar je bij wijze van welkom een kop soep krijgt aangeboden – en als je geluk hebt, een versgebakken vlaai van bakkerij Paulissen.
Volgens Drewes is dat precies de bedoeling: “We willen dat iedereen zich welkom voelt, of je nu blijft slapen, een koffie komt halen of gewoon zin hebt in een goed stuk vlaai. Vandaag bewezen de reacties van bezoekers dat we op de goede weg zitten.”
Van ontbijt tot borrel
Jolie Café Manger is zeven dagen per week vanaf 07:00 uur open. Begin je dag met koffie en croissant of neem een punt vlaai to go. Voor de lunch staan er belegde broodjes, quiches en Hollandse pasteitjes op het menu, en wie blijft hangen, schuift moeiteloos aan voor een borrel of diner.
Een hotel met een hart – én een vis
Het hotel beschikt over 88 kamers, van twee- tot vierpersoons. De inrichting combineert natuurlijke materialen en kunst met Haagse knipogen. En voor wie zich écht thuis wil voelen: huisvis Blub mag op verzoek mee naar de kamer. Serieus. Blub is het levende symbool van gezelschap en gastvrijheid – en een mascotte met karakter.
Over de makers
Het hotel valt onder de LBG Hotel Group, bekend van speelse en verrassende concepten zoals Kaboom Hotel Maastricht, Hotel Mariënhage in Eindhoven en Qbic Hotel Amsterdam. Wat al hun locaties verbindt? Creativiteit, gastvrijheid en een beetje branie.
De vlaai-thru was een eenmalige actie, maar Jolie Café Manger blijft vlaai serveren – elke dag, vers uit de oven. Dus of je nu een local bent of toerist met smaak: er is altijd een punt dat op je wacht.
Zin om ook de geur van vlaai en versgemalen koffie te ruiken? Dan weet je waar je moet zijn. Geen drive-thru, maar een vlaai-thru. Typisch Townhouse. Typisch welkom.