De Efteling voegt dit voorjaar een nieuwe parkshow toe aan het aanbod: Magicaluna, een surrealistische, non-verbale illusieshow van twintig minuten vol magie, droomlogica en visuele trucs. De show is vanaf 3 april dagelijks te zien in het Efteling Theater en draait om één simpele maar rake boodschap: je bent nooit te oud om te dromen.

Een verjaardag, een opruimactie en een nacht die ontspoort (op de goede manier)

In Magicaluna volgen bezoekers Luna, een tienermeisje dat op de avond voor haar verjaardag besluit dat het tijd is om “groot” te worden. Ze ruimt haar kamer op, stopt speelgoed weg, inclusief Jokie, de pop die ze ooit van haar grootmoeder kreeg.

Maar ’s nachts grijpen mysterieuze droombouwers in. Met illusies en betoverende trucs verandert Luna’s kamer in een compleet droomspektakel. Luna ontwaakt in een wereld waar speelgoed beweegt alsof het leeft, schaduwen haar richting geven en de werkelijkheid zich gedraagt alsof hij de regels van de zwaartekracht heeft opgezegd.

Het resultaat is een visuele reis waarin Luna haar verwondering terugvindt, precies wat ze dacht achter zich te moeten laten.

Samenwerking met Magus Utopia

Voor Magicaluna werkt de Efteling samen met Magus Utopia, een producent die wereldwijd illusie- en magieproducties ontwikkelt. Het gezelschap heeft meer dan 25 jaar ervaring en trad op in meer dan 40 landen.

Magus Utopia werkte onder meer mee aan Universal Studios Florida, waar het verantwoordelijk was voor de magie en illusies in Nightmare Fuel Wildfire (Halloween Horror Nights), een show die uitgroeide tot een van de best beoordeelde in de historie van het evenement. Ook ontwierpen en regisseerden ze meerdere voorstellingen voor het circustheater van Chimelong Ocean Kingdom in China.

Voor de Efteling maken ze nu voor het eerst een illusieshow met een uitgesproken Efteling-signatuur: dromerig, familiegericht en sprookjesachtig in beeldtaal.

Praktische info: tijden, periode en toegang

  • Te zien vanaf: 3 april
  • Tot en met: zondag 8 november
  • Duur: 20 minuten
  • Taal: non-verbaal (dus ideaal voor internationale gasten)
  • Locatie: Efteling Theater
  • Speeltijden: 3x per dag – 12.30, 13.30 en 14.30 uur
  • Op 3 april: eerste show om 13.30, tweede om 14.30
  • Toegang: vrije inloop, geen reservering mogelijk
  • Adviesleeftijd: vanaf 6 jaar
  • Belangrijk: heeft geen invloed op de speeltijden van theatershow CARO

Conclusie

Met Magicaluna zet de Efteling in op een toegankelijk, visueel spektakel dat werkt zonder woorden, maar mét verwondering. Of Luna haar speelgoed uiteindelijk terugpakt? Waarschijnlijk wel en eerlijk: dat geldt voor veel volwassenen ook.

Want wie in de Efteling rondloopt en beweert niet te dromen, liegt.